Építészetileg kivilágított épületek Constantában júniusban

Konstanca 4 emblematikus épülete egy hónapig lesz kivilágítva. Ezek a Konstancai Haditengerészeti Parancsnokság, a Konstancai Nemzeti Történeti és Régészeti Múzeum, a Konstancai Oleg Danovski Nemzeti Opera és Balett Színház és a Konstancai Népművészeti Múzeum.

Konstanca ikonikus épületei építészeti világítással megvilágítva

Az építészeti világítás segít látványos fénymintákat létrehozni az épületek homlokzatán. Emellett kiemeli az építészeti részleteket és megszépíti a várost éjszaka. A konstancai építészeti megvilágítású 4 épület már most is vonzza a látogatók figyelmét, és a helyiek is csodálják.

Konstanca így csatlakozik a világ azon nagyvárosaihoz, amelyek a fontos nevezetességek megvilágításával felejthetetlen vizuális élményt nyújtanak az építészeti világítással, amely a turisták népszerűsítésének és vonzásának része.

A konstancai Nemzeti Történeti és Régészeti Múzeum építészetileg megvilágított

Az Ovidiu teret uraló épület, amelyet korábban Kommunális Palotának hívtak, a konstancai városháza második székhelye volt. Az épület építése Victor Ștephănescu építész tervei alapján 1911-ben kezdődött és 1921-ben fejeződött be. A munkálatokat az első világháború késleltette.

építészetileg megvilágított-emblematikus-épületek-konstantinában

A neoromán stílusban épült épület történelmi műemlék. Az impozáns terem, ahol a tanácsüléseket tartották, Dobrudzsa történelmének fontos emlékeivel festett falakkal rendelkezik. Hivatalosan "Adrian Rădulescu" teremnek nevezik.

Az épület 1977 óta ad otthont a Konstancai Nemzeti Történeti és Régészeti Múzeumnak. Építészetileg kivilágított homlokzatát 30 napon át minden este megcsodálhatják a helyiek és a turisták.

A konstancai haditengerészeti parancsnokság más megvilágításban

A Haditengerészeti Parancsnokság parancsnoksága, más néven Admiralitás parancsnoksága vagy Flottaparancsnokság egy másik történelmi emlékhely Konstancában.

épületek-emblematikus-épületek-konstantinában-építészetileg megvilágított

Az épületet 1879 és 1881 között építették Alexandru Orăscu építész tervei alapján, neoklasszicista stílusban, nyeregtetővel. Eredetileg szállodaként szolgált, először "Terminus", majd "Carol" néven. 1924 és 1927 között az épületet megemelték, és a Katonai Kör által átvett tiszti kollégium lett belőle.

1978-ban a Haditengerészeti Parancsnokság főhadiszállása lett, 1982-1983-ban pedig neoklasszicista stílusban restaurálták az épületet. Az épület jelenleg is felújítás alatt áll.

A konstancai Népművészeti Múzeum homlokzatát éjszaka építészeti világítás emeli ki

A konstancai Népművészeti Múzeum egyike annak a 4 épületnek, amelyet az éjszakai építészeti megvilágításhoz választottak. Az épület története nagyon érdekes, mivel a "Palatul Comunal" volt az első épület, amelyet a konstancai városi önkormányzat városháza számára építettek, 18 évvel Dobrudzsa Romániával való egyesülése után. Az 1896-ban felavatott épületet neoromán stílusban, Ion Socolescu építész tervei alapján valósították meg.

építészetileg megvilágított-emblematikus-épületek-konstantinában

A hagyományos épületekre és imahelyekre jellemző szerkezeti és díszítőelemek miatt a helyiek azt hitték, hogy templomról van szó, így sokan imádkoztak, amikor az épület elé érkeztek.

A palota több mint 60 évig a Posta és Távirati Igazgatóság székhelye volt, 1970 óta pedig a ma már műemlék épületben található a Konstancai Népművészeti Múzeum. A múzeumban több mint 17 000 darabot őriznek, amelyek nemcsak Romániát, hanem a Dobrudzsai népcsoportokat is reprezentálják.

Oleg Danovski Nemzeti Opera és Balettszínház építészeti világítás

Az épület, amelyben az Oleg Danovski Nemzeti Opera- és Balettszínház működik, 1930-ban épült, az Idősebb Mircea Nemzeti Kollégium előadótermeként. Az 1950-1952-es években portikusszal bővítették, a homlokzatot átalakították, és az épületet színházzá alakították át. 1957-ben kormányrendelettel létrehozták a Dobrudzsai Operát, az egyik legnemesebb művészeti intézményt, amelyet kezdetben Zenés Színháznak neveztek el.

építészetileg-világított-emblematikus-épületek-a-constanta-színházban-oleg-danovskki

Az új Zenés Színházban 1958. március 24-én, J. Strauss A liliom című művének előadásával húzták fel először a függönyt. Azóta többször változott az intézmény neve: 1976 - Lírai Színház; 1996 - Opera; 2004 - Oleg Danovski Nemzeti Opera és Balett Színház.

1978-ban Oleg Danovski mesterkoreográfus kezdeményezte a Klasszikus és Kortárs Balettegyüttes létrehozását a Fantasio Revü Színház balettrészlegeként, ahol Oleg Danovski Csajkovszkij Hattyúk tava, Csipkerózsika és Diótörő című trilógiáját vitte színre. 1978 után Danovski megalapította a Fantasio Klasszikus és Kortárs Balettegyüttest, a mai balett-társulat magját, amelynek hatalmas repertoárján a klasszikus, a neoklasszikus és a kortárs balett eredeti remekművei szerepelnek.

A környékbeli szállások árai: https://www.vilarocco.ro/preturi-cazare-eforie-nord

Posted in Eforie Nord